2417/949
Kurt Østervig (f. 1912, d. 1986)
Serveringsvogn af teak med kehlet kant og underliggende hylde, monteret med hjul af messing. Udført hos Jason Møbler, udgået fra Lysberg, Hansen & Therp. H. 63. L. 89. B. 44,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Vandskjolder.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt