2417/939
Dansk snedkermester
Armstol med stel af eg, armlæn med profilering, sæde og ryg betrukket med originalt sort læder. 1940'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Revne i sæde.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag
1 bud