2420/​119

Stort standur i søjleformet kasse af bemalet og guldstafferet træ. 18. årh.s slutning. H. 220. B. 59.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul, Optræksnøgle og To lodder medfølger.

Ure ▸ Standure

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

12 bud

Tidspunkt Byder Bud
909788 4.200 DKK
804536 (Autobud) 4.000 DKK
909788 3.800 DKK
804536 (Autobud) 2.800 DKK
938938 2.700 DKK
804536 (Autobud) 2.100 DKK
107745 2.000 DKK
804536 1.700 DKK
107745 1.650 DKK
804536 1.600 DKK
107745 1.550 DKK
1014060 1.500 DKK